Kışın Trabzon Başka Güzel

Doğu Karadeniz’de yer alan Trabzon’un Karadeniz’e aynı zamanda kıyısı bulunmaktadır. Karadeniz sahili ve Zigana Dağları arasında yer alan Trabzon eşsiz bir doğaya ve eşsiz manzaralara kucak açmaktadır. Yeşil ve mavi renklerinin kucakladığı Trabzon iklim bakımından ılıman bir iklime sahiptir. Yazları 25 derecesinin üstüne çıkmayan sıcaklığı, kışları ise en az 5 derece civarlarında olmaktadır. Sürekli neme sahip olan Trabzon aynı zamanda ikliminden dolayı insanlara hep sağlık vaat etmektedir. Yaz – kış daima gidilip görülmesi gereken bir yer olan Trabzon eşsiz turistik yerlere ve görülmeye değer bir doğaya sahiptir. Fakat kışları ayrıca bir başka olan yerleri detaylı bir şekilde açıklayacak olursak:

 

– Sümela Manastırı: Trabzon denildiği zaman zaten akla gelen ilk yer olan Sümela Manastırı eşsiz tarihi ve eşsiz manzarası ile yaz kış mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Kışın özellikle sürekli var olan toprak kokusu ile insanlara huzuru zirvede yaşatacak olan bu yer ilk sırada yer almaktadır. Hz. İsa ve Hz. Meryem’in görüldüğü yer olarak bilinmektedir.

– Trabzon Kalesi: Tarihten ilerliyorken Trabzon Kalesi’nden bahsetmemek tabii ki imkânsızdır. Şehrin en yüksek tepesinde yer alan Trabzon Kalesi’ne gittiğiniz zaman tüm Trabzon’u ayaklarınızın altına serebilirsiniz ve Karadeniz’in eşsiz manzarasını seyretme şansını elde edebilirsiniz.

-Uzungöl: Kışları mutlaka görülmesi gereken bir yer olan Uzungöl, Kasım ve Nisan ayları arasında karlarla kaplıdır. Kış sporları için oldukça elverişli bir alana sahiptir. Size Trabzon’da olduğunuzu unutturacak olan Uzungöl çamlarla donatılmıştır, yazları da çeşitli spor dallarına ev sahipliği yapmaktadır. Trekking, kuş gözlemi ve bot turları yapılır ama kışın var olan manzarayı ve huzuru bulamayabilirsiniz. Tabii ilk gördüğünüz zaman kış ise bu durum geçerlidir.

– Bedesten Çarşısı: Osmanlı zamanından kalmış olan bu kapalı çarşı birçok zenginliği ve Trabzon’a ait her şeyi içerisinde bulmanızı sağlar. Giden herkesin görmesi ve hatıralar adına alışverişi yapması gereken bir yer olan Bedesten Çarşısı birçok yerde büyük ün salmış bir çarşıdır.

– Ayasofya Müzesi: Trabzon’un en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir. Kesinlikle de bu koca tarih arasında görülmeye değer yerlerden biridir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*